bibi świętuje Tydzień Bliskości 8-14.10.2012 r.

Rozpoczęliśmy obchody Międzynarodowego Tygodnia Bliskości.

Noszenie dzieci (w chuście, miękkim nosidle czy w ramionach) daje mnóstwo korzyści. Dlatego ludzie na całym świecie świętują ponownie Międzynarodowy Tydzień Bliskości.

Tydzień Bliskości jest organizowany na całym świecie przez lokalne stowarzyszenia, a koordynowany przez Babywearing International, Inc. (międzynarodową organizację rozpowszechniającą noszenie dzieci, zdrowe dla dzieci i wygodne dla opiekunów), oraz TheBabywearer (portal stanowiący bogate źródło wiedzy o sposobach i zaletach noszenia).

Tygodniowe świętowanie bliskości wynikającej z noszenia to kolejna okazja zwrócenia uwagi na tę odwieczną i cenną praktykę (oraz wiele innych pokrewnych zagadnień). Kluby rodziców w wielu krajach organizują wiele spotkań z tej okazji.  Klub Kangura zaprasza na wykłady, warsztaty i spotkania w wielu miastach Polski  w październiku!

Czemu tak pasjonuje nas noszenie dzieci?

  • Dzieci noszone mniej płaczą i łatwiej zasypiają.
  • Noszenie to świetna metoda wzmacniania więzi, zaspokaja silną u dzieci potrzebę bliskości i podnosi matczyną wiarę we własne kompetencje.
  • Rodzice mogą zająć się swoimi pilnymi sprawami (pranie! naczynia! telefony!) jednocześnie przytulając noworodka.
  • Wychodząc z domu, mogą nie targać ze sobą wózka do ciasnych sklepów czy na wyboiste drogi.
  • A najlepsze jest to, że większość maluchów uwielbia noszenie, czy chodzi o noworodki ukołysane w chuście u Mamy, czy większe dzieci na plecach u Taty.

Zapraszamy do uczestnictwa w Tygodniu Bliskości!

Więcej na www.klubkangura.org

Bibi na facebook
Bibi na instagramie
Bibi na twitterze